Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva handel med fastigheter, äga och förvalta fastigheter samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 17 879 | 25 601 | 12 345 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 058 | 9 134 | -308 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -13 212 | -12 134 | -19 628 |
| Årets resultat (tkr) | -11 380 | -19 114 | -5 442 |
| Summa tillgångar (tkr) | 344 753 | 339 049 | 339 121 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 17 879 | 25 601 | 12 345 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 058 | 9 134 | -308 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -13 212 | -12 134 | -19 628 |
| Årets resultat (tkr) | -11 380 | -19 114 | -5 442 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 297 675 | 302 949 | 307 996 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 47 078 | 36 100 | 31 125 |
| Tillgångar (tkr) | 344 753 | 339 049 | 339 121 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 17 471 | 20 851 | 39 965 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 16 051 | 15 427 | 14 804 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 302 728 | 294 004 | 280 703 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 8 503 | 8 767 | 3 649 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 344 753 | 339 049 | 339 121 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 45.1% | 35.7% | -2.5% |
| Soliditet | 5.1% | 6.2% | 11.8% |
| Kassalikviditet | 553.7% | 411.8% | 853.0% |
Catena Viby 19:1 AB ingår i en koncern med 53 bolag. Moderbolag är NSF IV Sweden Holding 5 AB och koncernmoderbolag är NREP Nordic Strategies Fund IV LP. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva handel med fastigheter, äga och förvalta fastigheter samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.